Csillagászat binokulárral

mozdonyos
mozdonyos
2018.11.23. 19:35
Szia.
Egyszer ha van rá lehetőséged,akkor próbálj ki egy
Delta Extreme ED 15×70-est.
Szerintem megváltozik a véleményed.
Még hasonló binokulár pl: a TS MX Marine,vagy Omegon Brightsky.
Korábban United-Optics és most Sky-Rover kínai cég gyártja.
http://www.sky-rover.com/
cserkuti.tamas
2018.11.23. 16:57
#21 üdvözöllek "mozdonyos" nekem nincs ilyen jó véleményem a delta távcsövekről ,szerintem egy mesterségesen életben tartott termékről beszélünk sok sok gyerekbetegséggel ami kb arról szól ha nincs pénzed leica vagy Zeiss .. akkor vedd meg Deltát egy képalkotás ne csak a látómező közepén legyen éles hanem a széleken is és az összeszerelési minőség is sok esetben vicc kategória , Fujinon valóban kiemelkedő minőség a 100.000. alatti árban igazából nem is létezik minőségileg megépitett és korrekt képalkotású binokulár.
mozdonyos
mozdonyos
2018.11.22. 14:33
A Fujinon FMT-SX szériát nem említettem,
mert az már nagyon húzós árban.(Legalábbis nekem).
mozdonyos
mozdonyos
2018.11.22. 13:20
Sziasztok.
Én a jelenlegi magyarországi "óriásbinokulár" kínálatból
nyugodt szívvel csak a Delta Extreme ED 10,5×70-es,
és 15×70-es binoklikat merném megvenni.
Persze ha fontos a képminőség meg a tartósság is.
cserkuti.tamas
2018.11.07. 05:35
#19 üdvözöllel "Joe" vannak tesztek kisebb binókról amik sorra megdőltek és elfogultságot lehetett felfedezni bennük ,a tesztek egyébként sem lehetnek jó támpontok mert lehet egy gyártósori gyengébb terméket vetnek össze egy éppen nagyon jól sikerült másik gyártó darabjával.
[color=rgb(0, 0, 0)]
[/color]
Az egyik legjobb támpont a garancia időtartalma ,számomra az egy év jótálás egy ekkora távcsőnél egyenlőt jelent a minimum megoldásokkal,és tartósság megkérdőjelezhető valószínüleg az első elejtésnél kettőzni fog.

Egy Német gyárban készült binokulár 10x kerül egy kinai gyártósoron készült ellenőrzött terméknek, ezt jórészt a Német óradijak teszik ki és 10x jobb nincs egy drágább távcső akromatikus rendszer keretin belül.
[color=rgb(0, 0, 0)]
[/color]
Sokak által egekbe magasztalt régi Zeiss és Ofotért (japán lencsés) távcsöveket is használtam nappal tökéletesek voltak éjszaka pedig szellemképes hold és kevésbé pontszerű csillagok stb hibákkal volt a látómező tele,belső festésük pedig nem sikerült tul jól stb.
[color=rgb(0, 0, 0)]
[/color]
A korábbi cikkedben felsorolt távcsövek közül az Opticron vállal egyedül 5 év garanciát ez lehet egy jó támpont de érdemes élőben is szemrevételezni kipróbálni ,mivel elég hamar sötétedik igy akár a boltban is lehetséges egy próba , lámpákon csillagon , holdon stb.
[color=rgb(0, 0, 0)]
[/color]
astrojoe
2018.11.07. 02:01
Sziasztok!

Azt hiszem ideje lenne egy független és átfogó összehasonlító óriás binokulár tesztet készíteni, mert magyar nyelven teljesen hiányzik!

De nem úgy, hogy egy 8 centis binoklit összehasonlítok egy 5 centis binoklival, hanem méret kategórián belül megnézni a kínált teljesítményt és minőséget az árhoz képest. A túlárazott termékeket ki kell kiszűrni. Ilyen tesztek nélkül, csak vaktában vásárolnak az emberek.

Ezen belül sokakat érdekelne, hogy a népszerűnek kikiáltott, de a magyar átlag számára elérhetetlen 10centis binokulárok miért tűntek el a 100ezer forintos kategóriából?

A 8 centis binoklikból nagy a kínált, de vajon melyik a jobb? Miben különböznek? Esetleg tök egyformák, az áruk egy-az egyben tükrözi a minőséget? Az egyiken mully coated bevonat van, míg a másikon fully multi coated. Ez utóbbi elvileg jobb, mégis egy árban vannak. A jobb bevonat rosszabb lencséket takar?

Mit tartalmaznak a csomagok? Az egyikhez van nyakpánt, a másik gyári videójából hiányzik, mi az igazság?

Mit lehet tudni ezekről, az angolról egy-az egyben fordított leírásokon kívül?

Előre is köszönöm, köszönjük!
astrojoe
2018.10.17. 05:29
Sziasztok!

Tud valaki összehasonlító tesztet a Pesten kapható 20*80-as binokulárokról? Konkrétan az érdekelne, hogy melyiknek milyen a képe, széltorzítás, hordós kép, stb... Egy ilyen távcső 50ezer forinttól indul, de sajnos interneten keresztül nincs lehetőség kipróbálni őket. Konkrétan az érdekelne, hogy melyik jobb amatőrcsillagászathoz, a Celestron Skymaster 20x80, a TS , a BTC, vagy az Opticron Oregon 20x80?

Előre is köszönöm!
ocsi
2016.11.28. 14:49
Sziasztok,

Binokulár állványt tervezek készíteni (vagy venni). 2 megoldás között nézelődtem . Az egyik a hagyományos "paralell" állvány a másik a síktükrös megoldás. Mi szól ezek mellett ( és ellen) ? Esetleg ha valakinek van ezekkel tapasztalata azt szívesen venném.
Hasonlókra gondoltam :
http://www.farpointastro.com/binocular%20mounting/ubm-No-Weights.php

http://www.homebuiltastronomy.com/downbino/

Az elsőnél a konstrukció maga érdekelne, mennyire macerás stb
A másodiknál a síktükör minősége és ha spéci kell akkor a beszerezhetősége.

köszönöm
P.István
saga
saga
2014.01.14. 11:22
Előzmény: #13

Szia!

Ivánhoz csatlakozva csak annyit tennék még hozzá, hogy ha behozod a boltba, akkor a párhuzamosítást meg tudjuk oldani. Általában a prizmák mozdulnak el, és ezt helyre lehet hozni.

Gábor
kalvi
2013.12.27. 00:27
Előzmény: #14
köszönöm!!
ÉderIván
ÉderIván
2013.12.26. 00:53
Előzmény: #13
Hát, ha messzebbről belenézel a cső két oldalába, akkor ott látszik, ha az egyik nagyon el van állítva. De egy jól beállított binokulárban is lehet az egyik oldal (vagy mindkettő) fényútja kicsit ferde.
Igazából nem lényeg, hogy melyik állítódott el.
kalvi
2013.12.24. 23:32
Sziasztok!
Sajna az interneten nem találtam választ arra a kérdésre, hogy ha egy binokulár \"kettőz\" akkor azt, hogy lehet megállapítani, hogy melyik oldal lehet a hibás?
Köszönöm előre is...
Kalvi
saga
saga
2012.08.06. 09:54
Előzmény: #10

Szia!

Egyetlen egy tanácsot adok csak, de ezt szívleld meg. Minden binokulárt ki kell próbálni a megvásárlás előtt! A Távcsőboltban lehetőség van ezekbe belenézni és eldönteni, megfelelő-e. Ugyanis nagyon sok paraméter változhat: a szemtávolság, az élességállítás, de akár a képminőségbe és a látómező méretébe is beleköthetsz. A boltban binokulárok széles választéka található, köztük az általad javasolttal teljesen megegyező Bytrek típus. Egyébként én nem javasolnám a 20x50-est, hanem inkább egy 7x50 vagy 10x50-est. De mindent ki kell próbálni. Ha csak nappal használod, akkor elég lehet egy 10x25-ös is, ennek nagyon szép képe van, nappali nézelődésre ideális. Állvány sem kell hozzá.
Üdv
Gábor
Kálmán
Kálmán
2012.07.30. 11:09
Előzmény: #10
Üdv neked is.
Elnézést a kifejezésért,ettől és hasonló kategóriás távcsövekről nagy ívben lebeszéllek.Ettől már csak 3500 ft-rt kapható narancs szinre szinezett lencséjű\"Rambó\"távcsövek rosszabbak.Veszem a bátorságot,hogy tanácsot adjak ez ügyben annál is inkább mert nekem nap-mintnap egy 12x60-as van a nyakamban 10-12 órát.Könnyebben is vihető,kényelmes a nagyítása a pupilla nyilása és a pupilla távolsága is nagyon jó.Elsődleges legyen,hogy ne terhelődjön a szem.Nagyobb nagyítás nem is mindég kell.Lényegesebb a távcső átmérője mert ezáltal több fényt ereszt át és lényegesen javul a felbontás.Vagyis finomabb részletek figyelhetők meg.És nem utolsó sorban nagyon jó lesz a szürkületi értékünk.Ha ezt nagyobb nagyítású távcsővel akarjuk elérni gyengébb lesz az f. értékünk és a kézremegés következtében nem látjuk már olyan élesen a témát és ez szem fáradáshoz vezet.
Ha javasolhatom neked,menj el személyesen a BTC-be ott megtalálják neked a céljaidnak leginkább megfelelő eszközt.
Üdv,Kálmán
Erno83
2012.07.30. 09:45
orr_Dorr_Alpina_Pro_20x50_tavcso">http://shopline.hu/product/home.action?id=93575&type=5091&tabname=muszaki&_vsmileyorr_Dorr_Alpina_Pro_20x50_tavcso

Üdv Mindenkinek!

Lehet,hogy kérdésemet nem a megfelelő helyen teszem fel,amennyiben ez így van elnézést kérek.
Nos a fenti linket azért küldtem el,mert konkrétan arról a binokulárról kérném ki a véleményeteket.Természetjáráshoz,vadmegfigyeléshez,néha repülőgép megfigyeléshez használnám.A 20x-os nagyítást állvánnyal kompenzálni tudom,de állvány nélkül is használtam már ilyen nagyítású távcsövet.Szóval érdekelne minden vélemény,főleg ha valaki már találkozott ezzel a távcsővel és személyes tapasztalata is van vele kapcsolatban.
Nem a legszebben kivitelezett termék,de....

Előre is köszönök minden segítséget!

Tiszta eget mindenkinek!
mozdonyos
mozdonyos
2012.07.26. 22:55
Szia.Köszönöm szépen a gyors választ.Örülök neki,hogy van rá esély.Előreláthatólag 2012 szeptember elején lesz számomra aktuális.Amikor már biztos a részemről,akkor feltétlen megkereslek benneteket e-mail-en.Esetleg ha addig arra járok,akkor beugrok az üzletbe.Üdv.
ÉderIván
ÉderIván
2012.07.26. 20:24
Szia!
Persze, természetesen beszerezzük, semmi akadálya.
Kérlek a btc@tavcso.hu emailen vedd fel velünk a kapcsolatot!
mozdonyos
mozdonyos
2012.07.26. 07:02
Szia Iván.Most egy különlegesebb kérdésem lenne:van-e rá esély egy olyan termék beszerzésére(akár egyedi beszerzés is) a közeljövőben,amit jelenleg nem forgalmaztok?Konkrétan a Delta Optical Titanium 65ED spektívjére gondoltam.Mivel Delta fan vagyok,meg olvastam egy tesztet róla,szimpatikusabb lenne számomra mint az Acuter 65ED.És ha az árakat nézem,akkor még talán olcsóbb is.Előre is köszönöm a választ.Itt egy kép:
Fórumban használt kép: Delta titanium spektív.jpg
Mutatom a linket:[url=http://www.optyczne.pl/11.1-Inne_testy-Test_czterech_lunet_obserwacyjnych_65ED.html]http://www.optyczne.pl/11.1-Inne_testy-Test_czterech_lunet_obserwacyjnych_65ED.html
[/url]
mozdonyos
mozdonyos
2012.06.08. 21:32
Szia.Köszönöm szépen az infókat.Remélem hamarosan kapható lesz.(8×42-est szeretnék majd venni túrázásokhoz).Üdv.
ÉderIván
ÉderIván
2012.06.08. 16:38
Szia!
Lesznek. Mintadarabokat már kaptunk belőlük, a nagyobbakhoz hasonlóan igen jók. Azonban még nem tudni mikor lesz kapható, de amint érkezik belőlük, a honlapon fent lesz az újdonságok között.

Távcső ajánlat 30eFt-ig
Távcső ajánlat 30-60eFt között
Mikroszkóp ajánlat 40eFt-ig

Történelmi földközelben a Wirtanen üstökös

Akciós termékeink

6mm-es LEW GoldLine 66 fokos látómezővel
6mm-es LEW GoldLine 66 fokos látómezővel
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Folyamatosan raktáron (4+ db)
Kiszállítás futárral:
Kiszállítás 24-48 órán belül
Bp. üzl.:Folyamatosan raktáron
Kiszáll.:Kiszállítás 24-48 órán belül
-37% 9 900 Ft
7mm-es LACERTA Ultra Wide Angle okulár (82 fokos látómezővel)
7mm-es LACERTA Ultra Wide Angle okulár (82 fokos látómezővel)
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Kiszállítás futárral:
-40% 29 940 Ft
72/432 Lacerta ED-APO tubus 50,8mm-es "Octo" kihuzattal alumínium kofferben
72/432 Lacerta ED-APO tubus 50,8mm-es "Octo" kihuzattal alumínium kofferben
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Kiszállítás futárral:
-26% 141 900 Ft
1-2-3 és csillagász leszek
1-2-3 és csillagász leszek
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Kiszállítás futárral:
-13% 28 900 Ft

Újdonságaink

Csillagászati Évkönyv 2019 (MCSE)
Csillagászati Évkönyv 2019 (MCSE)
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Kiszállítás futárral:
3 500 Ft
EQ-AL55 Skywatcher mechanika acéllábbal
EQ-AL55 Skywatcher mechanika acéllábbal
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Minimális készlet (2-3 db)
Kiszállítás futárral:
Bp. üzl.:Minimális készlet
127 900 Ft
EQM-35 mechanika acéllábbal
EQM-35 mechanika acéllábbal
Raktárkészlet
Budapesti üzlet:
Korlátozott raktárkészlet (1 db). Megrendelés előtt célszerű felvenni a kapcsolat kollegánkkal: +36-1-202-5651
Kiszállítás futárral:
Bp. üzl.:Korlátozott készlet
104 900 Ft
ASI 385MC
ASI 385MC
154 900 Ft-tól
SkyWatcher 70/500 EQ1
SkyWatcher 70/500 EQ1
36 900 Ft-tól

Legfrissebb híreink a Facebookon